Денис Казанський: Об’єднані в Опоблоці сили мають вагомі підстави для того, щоб домагатися виборів в ОРДіЛО

2 Червня 2016, 12:48

Сили, які об’єдналися сьогодні в Опозиційний блок, мають дуже вагомі підстави для того, щоб домагатися виборів в ОРДіЛО. Адже саме ці вибори є ключем не тільки до повернення їхнього впливу на Донбасі та колишньої фінансової могутності, а й до реваншу в масштабах усієї України. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише Денис Казанський.

«Глобальна мета Опоблоку, звичайно, ширша, ніж вибори в Луганську та Донецьку. Старі олігархічні клани, які входять до нього, мріють повернути електорат ОРДіЛО в Україну та здобути його голоси на всеукраїнських виборах. Реалізація цього плану автоматично робить Опозиційний блок лідером перегонів. І дає змогу його представникам претендувати на провідні ролі в державі», – пояснює він.

Водночас Казанський зазначає, що фактично захопленими бойовиками територіями вже сьогодні керують представники Партії регіонів, які нікуди не зникли, попри обіцянки побудувати «народну республіку без олігархів». А проведення виборів за українськими законами та остаточне повернення ОРДіЛО під контроль старих кланів Ахметова, Єфремова, Іванющенка та Бойка означатимуть бетонування їхніх позицій на Донбасі й абсолютну владу цих олігархічних угруповань у регіоні. Із цього капкана Донбас уже не вибереться.

Журналіст зауважує, що щодо усієї України катастрофічні наслідки реваншу регіоналів важко перебільшити. Такий сценарій може стати початком кінця країни, і запобігання його реалізації сьогодні є одним із життєво найважливіших питань для громадянського суспільства й тих політиків, кому не байдужа подальша доля держави.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»