Денис Казанський: Бойовикам перемир’я на Донбасі навряд чи дає відчутні вигоди, крім економії живої сили

24 Вересня 2020, 11:56

Бойовикам перемир’я на сході України навряд чи дає відчутні вигоди, крім економії живої сили. Угруповання «ДНР» та «ЛНР» від початку створювала Росія для війни, і в умовах мирного часу їхнє існування стає безглуздим. Про це пише блогер та журналіст Тижня Денис Казанський.

 

За його словами, зараз Москві доводиться безрезультатно утримувати армію в кілька десятків тисяч озброєних бойовиків, а також фінансувати жебрацькі території з невизначеним статусом, які не можуть забезпечувати себе самостійно. Водночас навіть у цій ситуації економіка ОРДіЛО й далі поступово деградує та занепадає.

 

«Невизнаний статус та безчинства озброєних бандформувань роблять повноцінний розвиток економіки непідконтрольної Україні території неможливим навіть в умовах тиші на фронтах. Неважливо — звучать постріли чи ні. Інвестори в «ЛДНР» не прийдуть у будь-якому випадку, на захоплені заводи й шахти ніхто не встановить нове обладнання, а їхня продукція не матиме попиту. Це означає, що відплив населення з ОРДіЛО триватиме, і територія поступово вимиратиме», — пише Казанський.

 

Безумовно, зауважує він, заморозка ситуації та подальше існування квазіреспублік не сприяють реінтеграції непідконтрольних територій назад до України, а навпаки — віддаляють її. Але цієї реінтеграції не було й раніше, тому тут режим припинення вогню нічого не змінив. Зате сумний приклад Донецька та Луганська, які внаслідок «русской весны» потрапили в лихоліття і скотилися до рівня найвідсталіших країн світу, напевно, остудить багато гарячих голів в Україні та розвіє небезпечні ілюзії щодо всіляких референдумів і сепаратизму. Принаймні хочеться на це сподіватися.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»