Денісова заявила про порушення прав на свободу віросповідання в окупованому Криму

20 Листопада 2019, 17:11

Уповноважена Верхвної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила про порушення прав на свободу совісті та віросповідання в окупованому Криму. Про це вона написала у середу, 20 листопада, у Facebook.

 

Як повідомила український омбудсмен, в листопаді російські суди прийняли два дискримінаційних рішення. Зокрема, 6 листопада "суд" у Євпаторії зобов'язав ПЦУ знести храм протягом місяця власними силами.

 

Своєю чергою, 14 листопада Арбітражний суд Центрального округу Калуги (РФ) відхилив скаргу представників ПЦУ, якої оскаржується рішення російського окупаційного "Міністерства майнових і земельних відносин в Криму" про розірвання договору оренди на приміщення кафедрального собору святих Володимира і Ольги в Сімферополі.

 

"Звертаюся до міжнародних організацій, зокрема моніторингової місії ООН в Україні та ОБСЄ негайно вжити заходів з відновлення прав мешканців тимчасово окупованого Криму на свободу совісті та віросповідання", – написала Денісова.

 

Раніше предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що окупаційна влада намагається знести храм ПЦУ в Євпаторії.