Денісова заявила про погіршення стану здоров’я політв’язнів РФ Гафарова та Омерова

21 Жовтня 2020, 13:44

Стан здоров’я незаконно ув’язнених кримських татар Джеміля Гафарова та Енвера Омерова погіршується, проте керівництво місць несвободи, де їх незаконно утримують, ігнорують будь-які звернення про надання медичної допомоги. Про це у середу, 21 жовтня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

 

"За словами рідних, Джеміль Гафаров, інвалід ІІ групи, скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску. Енвера Омерова турбують сильні болі опорно-рухового апарату, які не дають вільно ходити", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, зазначається, що наших громадян утримують в перенаповнених камерах, зокрема Джеміль Гафаров поміщений в камеру ще з 10 особами, однак там в наявності лише 6 ліжок.

 

За інформацією Денісової, у камерних приміщеннях антисанітарія — велика кількість тарганів та клопів. Через те, що адміністрація місць несвободи не проводить санітарну обробку, рідні змушені передавати дихлофос та інші подібні засоби.. Однак, її настільки багато, що самостійно з цією проблемою наші співгромадяни вже не справляються.

 

"Ці факти свідчать про порушення статей 9, 10, 22 Мінімальних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод", – наголосила Уповноважена з прав людини.

 

Так, Людмила Денісова звернулася з вимогою до Уповноваженого з прав людини Татьяни Москалькової невідкладно забезпечити реалізацію прав громадян України та забезпечити надання необхідної кваліфікованої медичної допомоги, а також привести умови тримання у відповідність з Мінімальними правилами поводження з в’язнями.

 

"Прошу відповідної реакції міжнародних партнерів та правозахисних організацій на порушення прав незаконно ув’язнених Російською Федерацією, адже поки всі бранці Кремля перебувають у неволі, їх життя та здоров’я залишаються під загрозою!", – наголосила обудсман.

 

Раніше Голова Меджлісу кримськотатарського нарду Рефат Чубаров закликав глав дипломатичних установ іноземних держав та очільникам місій і представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, посприяти у звільненні з російського ув'язнення громадян України – кримських татар і посилити тиск на Росію для виконання резолюцій Генасамблеї ООН щодо Криму.