Денісова повідомила, що в Криму активіста Бекірова відвезуть в лікарню

13 Січня 2019, 14:20

В окупованому Криму в понеділок, 14 січня, незаконно утримуваного кримськотатарського активіста Едема Бекірова відвезуть в лікарню для проведення медичних досліджень. Про це в неділю, 13 січня, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, посилаючись на заяву російського омбудсмена Тетяни Москалькової.

 

"На моє прохання Тетяна Москалькова вже поговорила з "керівником" Федеральної служби виконання покарань у Криму і він пообіцяв, що у понеділок Едема Бекірова відвезуть у лікарню для проведення необхідних медичних досліджень, а також нададуть усю необхідну меддопомогу", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Денісова зазначила, що хворий на діабет Бекіров має експрес-прибори для вимірювання рівня цукру в крові безпосередньо в камері, а також забезпечений усім необхідним.

 

"Тетяна Москалькова надала мені довідку про те, що до нього у Сімферопольське СІЗО нещодавно навідувалися представники громадської спостережної комісії Криму. Вони повідомили, що Едема Бекірова утримують у чистій камері, разом з ним перебуває ще один затриманий, який "надає йому допомогу, коли це потрібно". Передачі від рідних, за їхніми словами, він отримує", – додала український омбудсмен.

 

Нагадаємо, 12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 

 

13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.