Денісова обговорила звільнення політв’знів зі стороною ОРДЛО

3 Грудня 2020, 15:12

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова провела зустріч на пункті в’їзду-виїзду «Новотроїцьке» з представницею сепаратистського угруповання «ДНР», яка представляє його у робочій підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Дар’єю Морозовою. Обговорювали передачу кримінальних справ, звільнення цивільних осіб та військовополонених. Про це Денісова написала у Facebook.

 

«Обговорили питання про передачу 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб. Ці люди були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на сході країни та перебувають на підконтрольній Уряду України території. Домовилися, що необхідні рішення будуть прийняті стороною переговорів, а справи будуть мені передані. Також позитивно розглянуто питання щодо передачі для подальшого відбування покарання на підконтрольну урядом України територію 300 засуджених осіб, які з початку військової агресії перебували у місцях позбавлення волі. Однак, це можна буде реалізувати після закінчення пандемії», – зазначила Денісова.

 

 

Вона написала, що наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу.

 

Як повідомлялося, українська делегації в Тристоронній контактній групі заявляла про те, що Росія намагається змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі, щоб створити нібито дискусію між Україною та представниками ОРДЛО. 

 

Нагадаємо, що 2 грудня Росія намагалася легітимізувати представників "ЛДНР", використовуючи формат Арріа Ради безпеки ООН. Росія намагалася провести засідання нібито в рамках Ради безпеки ООН, на якому повинні були виступити представники ОРДЛО. При цьому даний формат засідання є неформальним і проводиться за межами приміщення Радбезу ООН. До того ж його проведення бойкотували не тільки України, але і США, Великобританія, Франція, Німеччина, Естонія та Бельгія.