“День тиші”. Рух ЧЕСНО виявив рекламу, яка нагадуює агітацію кандидатів у президенти

30 Березня 2019, 12:34

У "день тиші" громадський рух ЧЕСНО виявив у Києві декілька білбордів, які нагадують агітацію кандидатів у президенти Володимира Зеленського, Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, яка не містить згадок про кандидатів, але стилізована під їхню агітацію. Про це повідомили у ЧЕСНО.

 

"Декілька днів тому на багатьох білбордах та сітілайтах з'явилася реклама у вигляді гасел, яка не містить згадок про кандидатів, але стилізована під їхню агітацію. Формально така реклама не є порушенням виборчого законодавства", – йдеться у повідомленні.

 

 

 

 

Наголошується, що зазвичай подібну рекламу розміщено на тих самих площинах, де раніше була агітація кандидата. 

 

"Першими змінювати зображення перед самими виборами почали у Порошенка. Офіційну марковану рекламу "Кандидатів багато – президент один" замінили на виконану в тому ж стилі "Думай", але вже без вихідних даних. Цього ж дня зі сторінки Президента у Facebook почали поширювати рамки для аватарок з тим же гаслом. Аналогічна ситуація з рекламою Тимошенко: її "Україна обирає зміни" замінили на виконане в тому ж стилі "Змінюй", так само без вихідних даних", –  зауважив експерт руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

 

Водночас він вважає, що, найімовірніше, така реклама оплачувалася не з виборчих фондів, а отже невідомими є походження коштів та обсяг витрат на встановлення цієї реклами спеціально до "дня тиші" і дня виборів. 

 

Своєю черогою, досі можна зустріти пряму агітацію кандидатів, що є порушенням виборчого законодавства. Так, мова йде прорекламу на Вионградарі кандидата від "Свободи" Руслана Кошулинського. Агітація не містить вихідних даних та розміщена у непристосованому для цього місці.

 

"Цю рекламу до дня тиші мали б прибрати комунальні служби", – підкреслюється у повідомленні.

 

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року.