День рідної мови українці відзначили зі “словником Азарова” і газетами з порожніми шпальтами

21 Лютого 2013, 19:32

У Києві, до Міжнародного дня рідної мови відбулася акція «Хочемо читати пресу українською!».

Як розповіли активісти ГО «Українська Справа», мета акції – привернути увагу до порушення прав українців читати періодичні видання рідною мовою. Учасники пропонували перехожим придбати україномовні версії відомих російськомовних видань. Оскільки, власники видань друкують лише російськомовні наклади – перехожим пропонуватимуть газети з порожніми шпальтами. 

Львівські студенти зібралися на акцію до Міжнародного дня рідної мови біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Учасники тримали плакати з написами «Наша рідна мова українська», «Обережно: українофобія та лінгвоцид». Також молодь принесла імпровізований «словник Азарова» і плакат, де всі охочі могли написати, хто, на їхню думку, творить, а хто нищить Україну.

У Рівному в міжнародний День рідної мови на головному майдані міста поставили майже чотириметрову літеру «Ї». За словами ініціаторів, вона найвиразніша в українській абетці, і такої немає ніде в світі. Літеру виготовили в місцевій художній школі з лляної тканини на дерев'яному каркасі.

З нагоди Дня рідної мови, Чернігівська обласна організація ВО «Свобода» виготовила та поширила наліпки із закликом спілкуватися українською. Наліпки «Розмовляй українською – зроби подарунок Україні» було розповсюджено в найбільших містах та районах області.

Схожу акцію провели представники "Фронту змін" в Житомирі.

У свою чергу, партія УДАР розпочала збір українських книг для шкільних та міських бібліотек Криму. Акцію «Західна Україна  Криму» триватиме до 21 березня 2013 року. 

Водночас, у Луганську, біля пам'ятника Тарасові Шевченку пройшла акція, організована членами ЛОО «Молоді регіони». Цю акцію регіонали організували проти нового законопроекту, зареєстрованого народними депутатами від опозиції. Незгідні із цим законопроектом тримали в руках кубики, на яких були зображені російські літери «Ы», «Ё» і «Ъ». 

Фото: zaxid.net, charivne.info, zhitomir.info, УНН