“День прийняття Криму”. У Росії схвалили закон про встановлення нової пам’ятної дати

28 Липня 2018, 17:48

Рада Федерації РФ схвалила закон про встановлення 19 квітня пам'ятної дати – Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії у 1783 році. Документ ухвалено на засіданні Ради Федерації РФ 28 липня.

 

"У назві (нової пам'ятної дати – ред.) відображено справжні геополітичні події, що спонукали 19 (8) квітня 1783 року імператрицю Катерину II підписати Маніфест про прийняття Кримського півострова, острова Таман і всієї Кубанської сторони під державу Російську", – йдеться у пояснювальній записці до документа.

 

Наголошується, що у маніфесті "не згадується про приєднання чи іншої форми авторитарного, а тим більше силового, впливу на входження Кримського півострова до складу Росії".

 

Згідно з пояснювальною запискою, "взяття у 1783 році Криму під захист Російської імперії на прохання його жителів, які страждають від воєн, стало легітимною формою входження Криму до складу Росії".

 

"У лютому 1784 року турецька держава відповідним актом визнала верховенство Росії над прийнятими в її склад територіями … Кримський референдум 16 березня 2014 року став логічним продовженням історії російського Криму, початок якої було покладено маніфестом Катерини II", – заявили автори документа.

 

Також у записці вказується "незаконність передачі Криму зі складу РРФСР до складу УРСР в 1954 році, що суперечило конституції РРФСР і конституції СРСР".