Слідом за Останнім дзвоником, Днем прикордонника та Днем захисту дітей, в Україну буденно й непомітно прийшло інше свято – День проституції, яке в усьому світі відзначають уже чверть сторіччя. Доки вітчизняні ударниці постільної праці святкували цю круглу дату, перехиляли келихи за здоров’я та успіхи на панелі, експерти дискутували про доцільність легалізації їхнього ремесла. Тим часом фахівці третьої найдавнішої професії – політики – робили улюблені справи: плели інтриги, ділили владу та переписували Конституцію.
«Очевидно, що широку коаліцію її ініціатори розглядають винятково як механізм для тіньової конституційної реформи з подальшим узурпуванням влади, – передає занепокоєння глави держави його прес-секретар Ірина Ванникова. – Президент України вважає неприпустимим той факт, що переговори з ухвалення нової Конституції відбуваються в конспіративному режимі».
Не поділяють занепокоєння на місцях. «Якби у нас влада взяла під контроль цей конвеєр, до держскарбниці надійшли б колосальні гроші, – сказав кореспондентові газети «Комсомольська правда» депутат Запорізької міськради Володимир Максимов. – Відповідно, держава відрегулювала б нарешті проблеми ВІЛ/СНІД. Краще взяти з цього явища максимум користі для суспільства».
«Змова між групами у Блоці Юлії Тимошенко і Партії регіонів може призвести до нової революційної ситуації в Україні, – застерігає народна депутатка Інна Богословська, юристка за фахом. – А що нам, 440 народним депутатам, відомо про змову 10 людей з приводу поділу країни, влади і власності?»
Інший юрист (щоправда, без депутатського мандата), Олександр Нікітін дивиться на проблему оптимістичніше. «По-перше, повії будуть сплачувати податки до бюджету, по-друге, проходити медогляди, а українці, відповідно, отримають хоча б якусь гарантію безпеки», – переконаний він.
Та в президентській канцелярії непохитні. «Кінцева ціль перемовників у двох політичних силах – позбавити людей права вибору й поділити владу в країні на багато років наперед, – підкреслила Ванникова. – Кулуарне обговорення Конституції, наміри обирати президента у Верховній Раді й подовжити каденцію цієї ВР на кілька років політологи кваліфікують як антиконституційний заколот».
Позитив у гіпотетичному заколоті бачить нардеп-регіонал Нестор Шуфрич. «Можливо, Україні так пощастить, що Ющенко «звалить» достроково, – каже він. – Якщо це станеться, то процеси, котрі відбуваються сьогодні, мають сенс». При цьому він висловив стурбованість, що «на території Верховної Ради немає злітної смуги, аби він (Ющенко – Авт.) долетів до своєї американської пасіки».
Проблему відсутності у центрі міста летовища оригінально вирішують у Москві: мер російської столиці Юрій Лужков запропонував поставити на службу муніципалітету дирижаблі. Спершу їх використовуватимуть не для поїздок перших осіб держави, а для порятунку на воді: за задумом московського міського голови, екіпаж надувного літального апарата, побачивши потопаючого, буде стрибати вниз і надавати йому першу допомогу.
Тим часом мудрі японці в плані інновацій, як завжди, попереду всіх. Компанія Nakabayashi готується запустити в серію унікальні машини, що перетворюють офісні документи на більш корисний продукт – туалетний папір. Агенція «Мембрана» повідомляє, що один такий пристрій за годину перетворює 1,8 тис. аркушів на два рулони зручного і приємного у використанні паперу. Якщо цю диво-машину поставити у Верховній Раді й засовувати в неї кожен документ, що вийшов з-під пера (чи з принтера) народних обранців та їхніх помічників, ефективність українського парламентаризму значно зросте…