День Пласту

12 Квітня 2024, 18:01

12 квітня одна з найстаріших організацій України святкує свій день народження. 112 років тому у Львові перші пластуни склали присягу на вірність Богу та Україні. Ніхто не знає скільки молодих українців після того ще повторять слова «Присягаюся своєю честю робити все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові й Україні», але тих хто ціною власного життя доведе, що були вони для них не порожнім звуком — десятки тисяч.

Основним завданням Пласту створеного на засадах скаутського руху, але в самобутньому українському втіленні, було виховання добрих громадян і провідників для свого народу. І з цим організація схоже справилася на відмінно. Серед імен, які золотими літерами вписані в історію українського народу, пластуни Роман Шухевич, Степан Бандера, Микола Арсенич, Ольга Басараб, Дмитро Вітовський, Богдан Гаврилишин, Олекса Гасин, Любомир Гузар, Олег Ольжич, Катерина Зарицька, Микола Колесса, Надія Світлична, Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, Орест Субтельний, Квітка Цісик.

Пластуни завжди були і продовжують бути в авангарді боротьби за інтереси української нації. Наразі немає точних даних скільки сьогодні їх воює на фронтах українсько-російської війни, але це багато сотень людей, які безпосередньо беруть участь в бойових діях і тисячі тих, хто в різний спосіб допомагає силам оборони. На жаль, більш як п’ятдесят пластунів вже віддали в цій війні своє життя за Батьківщину.