10 вересня Довженко-Центру виповнюється 26 років.
10 вересня ми відкриємо третій сезон публічних подій Довженко-Центру музичним кіноперформансом КОЛО ДЗИҐИ. Зазвичай на КОЛО ДЗИҐИ відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. Але в цьому році ми хочемо підтримати тих, хто потребує підтримки, хто бореться за свободу: білоруський народ. В рамках проекту КОЛО ДЗИҐИ ми покажемо білоруський німий фільм "У агні народжаная" (БРСР, 1929) у живому супроводі білоруського гурту Relikt.
Розклад подій вечора:
Кураторська екскурсія виставкою Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х
Час: 18:30
Місце: Музей кіно (у цей день Музей працює до 20:00)
Квиток: 50 гривень
Місце продажу: каса Довженко-Центру
КОЛО ДЗИҐИ: У агні народжаная (БРСР, 1929) із саундтреком наживо Relikt (Білорусь)
Час: 19:30
Місце: Сцена 6
Квиток: 300 гривень
Місце продажу: каса Довженко-Центру
Аудіо-візуальний перформанс VJ Sirakusy та Гоші Бабанського на основі кадрів з фільмів "Дніпрельстану", "Дніпро в бетоні" та “Вітер з порогів”
Час: 20:30
Місце: Довженко-Хол
Вхід вільний
Діджей-сет
Час: 21:30
Місце: Внутрішній двір
Вхід вільний
Подія Дня народження на фейсбуці
Про фільм "У агні народжаная":
Тисячолітня історія Білорусі – від княжих часів до Литовської доби та Речі Посполитої – сповнена визиску та соціальної несправедливості, завершується. Після громадянської війни спроба Білоруської Народної Республіки зберегти незалежність захлинається остаточно: Добровольчу армію Булах-Булаховського розбито Червоною армією. Тепер в Білорусі запанує мир і справедливість.
Велетенський національний епос, яким замислювався фільм «У агні народжаная» (В огні народжена), попри певну вторинність стосовно Довженкової «Звенигори», мав для білоруського кіно ті ж наслідки, що й Довженків фільм. Завдяки йому в Білорусі з’явився нарешті національний кінематограф. Історіософський засяг режисера Уладзіміра Корш-Сабліна був тим складнішим і фундаментальнішим, що, на відміну від України, Білорусь не мала свого Грушевського, який концептуалізував би її минуле, а білоруська
політична нація так і не відбулась. Проте, недовгий період «коренізації», оголошений більшовиками 1923 року, спричинив і в Білорусі культурний вибух, в епіцентрі якого з’явилось таке талановите кіно як «У агні народжаная».
Завдяки динамічному монтажу, незвичним ракурсам зйомки, подвійним експозиціям, нелінійному наративу «У агні народжаная» увійшов в історію як чи не єдиний білоруський авангардний фільм.
Про гурт:
Relikt – білоруський група, грає в жанрах арт-рок, фолк-рок. В 2019 році Relikt випустили альбом, в який увійшов десяток білоруських народних пісень, зібраних з різних куточків Білорусі.