Демчишин домовився із нафтотрейдерами про ціни на бензин

13 Січня 2016, 22:57

Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у залежності від курсу гривні до долара. Про це ключові нафтотрейдери домовилися під час наради з міністром енергетики Володимиром Демчишиним.

Міністр наголосив, що зниження ціни нафти на світових ринках мають відчути споживачі.

Представники компаній, що постачають бензин та дизельне пальне зауважили, що аналіз ціни можна буде провести лише після завершення січня, який завжди характеризується спадом продажів, та після нових поставок імпортних нафтопродуктів.

Нафтотрейдери також звернули увагу на структуру ціни бензину, в якій податки та акциз складають більше половини вартості, відтак зниження його ціни не може повністю відповідати ціновій тенденції на нафту.

Читайте також: Ціна нафти Brent впала нижче $30 за барель

Демчишин підтримав ініціативу регулярної публікації у відкритих джерелах індикативних цін на пальне та його структуру – для того щоб складові ціни були максимально зрозумілі та прозорі. Для цього буде створена постійно діюча консультаційно-аналітична група за участю Мінекономіки, ДФС та НБУ.

Міністерство відстежуватиме цінову політику компаній, при потребі до аналізу цін також буде залучатися Антимонопольний комітет України з відповідним інструментарієм.

Ціни на світлі нафтопродукти мають відреагувати на різке падіння нафти протягом наступних двох тижнів, в основному у зал…

Опубліковано Міністерство енергетики та вугільної промисловості України 13 січня 2016 р.

Повідомляється, що чергова зустріч планується наприкінці наступного тижня.