Делегати ПАРЄ підписали декларацію щодо спроб повернути РФ в Асамблею

15 Грудня 2017, 12:12

Делегати ПАРЄ від 19 країн членів Ради Європи підписали жорстку декларацію «Захистити цінності Ради Європи і авторитет» щодо спроб повернути РФ в Асамблею без виконання Росією резолюцій ПАРЄ. Про це повідомив голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.

"В тексті висловлюється жаль через те, що певні сили в Раді Європи намагаються підірвати авторитет Асамблеї зокрема, і РЄ в цілому. Підписанти також заявляють що спроба безумовно відновити делегацію РФ в правах вщент руйнує авторитет ПАРЄ і викличе ефект доміно в організації та закликають зупинити цей сценарій", – зазначив Ар'єв.

Він додав, що серед підписантів представники Данії, Естонії, Грузії, Німеччини, Ірландії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мальти, Молдови, Нідерландів, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Великої Британії та України.

Повний список має бути оприлюднений невдовзі в розділі Documents на сайті ПАРЄ.

Як повідомлялося, 21 листопада постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи отримав запит на проведення незапланованих дебатів щодо зняття санкцій з РФ та відновлення їх участі у роботі асамблеї. 23 листопада Ар’єв  заявив, що більшість в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проти безумовного повернення делегації росіян.