Зокрема, до працівників сфери освіти вийшов перший заступник міністра освіти, науки, молоді та спорту Євген Сулима.
Водночас число учасників акції збільшується. За словами заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України Євгена Нікітюка, організатори не розраховували, що на акцію протесту вийде така кількість людей. А їх налічується вже до 10 тисяч.
Працівники освіти вимагають підвищення мінімальної зарплати працівника освіти до мінімального прожиткового мінімуму.
«Зарплати вчителів сягають від 800 до 1200 гривень. Ми не їмо м’яса та цукру. Нам не можемо собі цього дозволити. Якщо допомагають родичі, котрі живуть в селі, то хоча би деякі продукти не потрібно купувати… А в кого чоловік не працює… Вся сім’я жива на 1000 гривень?» – обурюються вчителі.
Фото: Тисячі освітян з різних міст України вийшли на акцію протесту перед Кабміном
Втім, освітяни готові жити за таку зарплату, якщо би ціни на продукти та послуги не зростали.
Окрім цього, вони вимагають виплачувати їм 20 % надбавки «за ефективну викладацьку роботу», які вже прописані в одній із постанов Кабміну. Втім, ці кошти їм не надходять.
Якщо до їхніх вимог не дослухаються чиновники, освітяни погрожують страйком після шкільних канікул.
Наразі міліція «витіснила» освітян з дороги і вони мітингують біля будівлі та через дорогу від Кабміну.
Нагадаємо, 21 березня відбулися акції протесту, організовані Профспілкою працівників освіти і науки України і Федерацією профспілок України в обласних центрах України і в Сімферополі (АР Крим). Акції проводилися через порушення трудових прав працівників у сфері оплати праці й обмеженням законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі.