Делегація ООН через скандал із СБУ перервала свою поїздку по Україні

Акценти
26 Травня 2016, 12:01

Члени Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням були змушені перервати свою поїздку по Україні, оскільки їм відмовили в доступі до деяких місць позбавлення волі або тимчасового утримання людей під вартою, які перебувають під управлінням Служби безпеки України. Про це інформує прес-центр ООН.

«Ця відмова в доступі є порушенням зобов'язань держав-членів, прийнятих в рамках Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Нам відмовили в можливості відвідати деякі місця, в яких, згідно з серйозними повідомленнями, які надходять, люди утримуються в ув'язненні і піддаються тортурам або нелюдському поводженню», – заявив глава делегації Підкомітету Малькольм Еванс.

Як відомо, Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН в 1984 році. У 2006 році вступив в силу Факультативний протокол до цієї Конвенції. Він надає можливість експертам ООН без попередження відвідувати місця позбавлення волі і розмовляти з ув'язненими і затриманими без присутності представників влади.

«Делегація дійшла висновку, що візит, який розпочався 19 травня і мав завершитися 26 травня, «був скомпрометований до такої міри», що не може бути продовжений», – йдеться у повідомленні.

«Експерти збиралися оцінити умови утримання ув'язнених в українських в'язницях і слідчих ізоляторах, а також гарантії їх захисту від катувань та жорстокого поводження і викласти отримані дані в доповіді. Експерти ООН заявили, що Україна повинна виконувати свої зобов'язання за Факультативним протоколом, який вона ратифікувала в 2006 році. Вони висловили надію на конструктивний діалог з урядом України про відновлення візиту в найближчому майбутньому», – сказано в тексті.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко запропонував ООН відкрити новий офіс виключно для обслуговування програм в Україні.

90