Приміром, за ст. 233 Кримінального кодексу незаконна приватизація державного та комунального майна досі карається позбавленням волі на термін від трьох до п’яти років.
«Гуманний» законопроект за ці самі дії встановлює значно легше покарання – 5-10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 85 тис. до 170 тис. грн.
«Таким чином, тепер можна дерибанити державну і комунальну власність, вартість якої в рази перевищує запропоновані штрафи, направо-наліво. Вдасться – добре, а ні – невелика втрата, якихось $10-20 тис. Для тих, хто краде мільйонами, це не гроші», – відзначає автор.
Поширеним способом переділу власності є штучне і фіктивне банкрутство. Маніпуляції з банкрутством зазвичай є частиною приватизаційної схеми: спочатку досягається фінансова неспроможність підприємства, а потім його задешево купують.
«Так ось, досі за це карають штрафом 8,5-13,5 тис. грн або обмеженням волі до трьох років. Тепер же його збільшили (максимальний – 51 тис. грн), але обмеження волі скасували. Знову ж таки, що таке для людини, яка банкрутує підприємство вартістю $10 млн з метою його захоплення, штраф у розмірі $6,4 тис.?», – відзначає автор.
Більше читайте у матеріалі «Переділ власності вже сьогодні» у №41 Тижня.