Декана Кам’янець-Подільського університету засудили за хабарництво й шахрайство

7 Серпня 2015, 13:55

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винним колишнього декана одного з факультетів Кам’янець-Подільського національного університету за хабарництво та замах на вчинення шахрайства. Про це інформує прокуратура Хмельницької області.

«Державним обвинуваченням, яке в суді підтримував працівник прокуратури Хмельницької області, доведено, що декан як член приймальної комісії ввела в оману місцевого жителя, пообіцявши йому за 1500 доларів США посприяти в зарахуванні його племінниці на бюджетну форму навчання університету. Зловживаючи довірою цього громадянина, декан отримала від нього за свої «послуги» лише частину визначених нею коштів – 300 доларів, оскільки абітурієнтка була зарахована не на бюджетну, а платну  форму навчання», – йдеться у повідомленні.

«Надалі, від цього ж громадянина керівник факультету одержала ще 300 доларів США як  неправомірну вигоду за призначення його племінниці старостою групи і подальшого сприяння в успішному навчанні», – додають у прокуратурі.

За вчинення зазначених кримінальних правопорушень винну особу у межах санкції вказаних статей Кримінального кодексу України засуджено до штрафу в розмірі 26350 гривень та позбавлено права обіймати відповідні посади у навчальних закладах усіх форм власності на строк 2 роки. Засуджену звільнено з посади.

Як повідомлялося, на Закарпатті директорку одного з коледжів упіймали на хабарі.

Нагадаємо, на Львівщині керівника вишу затримали на хабарі $500.