Деяким виборцям дзвонять із нагадуванням “правильно” проголосувати – МВС

31 Березня 2019, 18:51

У Міністерстві внутрішніх справ повідомляють, що деякі виборці отримали матеріальну допомогу з ознаками підкупу, а також дзвінки з нагадуванням «правильно» проголосувати. Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Володимир Філенко, передає прес-служба МВС.

 

«Ми не одноразово повідомляли, що серед форм фальсифікації, які відбувалася під час виборчої кампанії, була досить розповсюджена така форма, як надання матеріальної допомоги органами місцевої влади. Кількість осіб, які отримали матеріальну допомогу, за звичай по одній тисячі гривень, збільшилася в десятки разів. Особливо це було масово в Дніпрі і у Василькові на Київщині. Ця матеріальна допомога надавалася, як правило, з порушенням загальноприйнятих правил надання такої допомоги, що нам давало підставу кваліфікувати це як прихований підкуп виборців.  І це звичайно співпало із розпалом  виборчої кампанії», – сказав він.

 

За його словами, сьогодні виборці, які раніше отримали матеріальну допомогу, яку місцева влада видавала з порушеннями, отримають телефоні дзвінки із нагадуванням, що вони мають «правильно» проголосувати.

 

«Сьогодні стала фактом така обставина: нам сигналізує громадськість з міста Васильків, спостерігачі, що відбувається масовий обдзвін тих людей, які отримали таку допомогу і їм нагадують, що їх не забули і вони теж мають не забути сходити на дільниці і «правильно» проголосувати», – заявив Філенко.

 

За його словами, буде шукати підстав правової кваліфікації цих дій.

 

Нагадаємо, поліція в неділю, 31 березня, станом на 16:00 отримала 950 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, за даними фактами розпочато 12 кримінальних проваджень та складено чотири адміністративних протоколи.