Деякі ЗМІ фінансуються з Росії для дестабілізації ситуації в Україні – Порошенко

5 Вересня 2016, 14:07

Росія фінансує окремі засоби масової інформації для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні. Про це заявив президент України Петро Порошенко на нараді з керівниками силових відомств.

«Разом з тим є абсолютно неприпустимою реалізація сценарію держави-агресора, коли через фінансування з Російської Федерації окремі засоби масової інформації намагаються дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Але реагування на це має бути в абсолютно законний спосіб», – підкреслив президент.

Порошенко зазначив, для цього Верховна рада, за ініціативи Ради національної безпеки і оборони, має забезпечити це на законодавчому рівні. 

«Прошу, Олександре Валентиновичу, скоординувати позицію з парламентом законодавчого забезпечення захисту інтересів у сфері національної безпеки, в галузі стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки держави. Прошу взяти це негайно до виконання», – сказав президент, звертаючись до голови РНБО.

Президент наголосив, що Служба безпеки України має забезпечити відповідне інформаційне і аналітичне забезпечення. 

Раніше Порошенко доручив Генеральному прокурору Юрію Луценку взяти розслідування підпалу офісу телеканалу «Інтер» під особистий контроль.

Нагадаємо, у Києві невідомі підпалили шини біля студії новин телеканалу Інтер на вул. Щусєва, всередині будівлі сталася пожежа. На Інтері заявили про кількох потерпілих унаслідок підпалу.

Згодом стало відомо, що поліція затримала кількох учасників підпалу офісу Інтера.

Водночас у ДСНС заявили, що на вул.Щусєва у Києві, де розташований офіс телеканалу "Інтер", було кілька загорянь: під час проведення мітингу горіли автомобільні шини та двічі у приміщенні будівлі – внаслідок занесення стороннього джерела запалювання.

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, пікет під офісом Інтера організували переважно колишні бійці ЗСУ. Співробітники Національної поліції Києвавилучили матеріал з камер відеоспостереження біля офісу телеканалу "Інтер".