Деякі американські компанії можуть виступити проти економічних санкій щодо Росії

Світ
26 Січня 2022, 16:40

Президент США Джо Байден погрожував ввести руйнівні санкції проти Росії, якщо президент РФ Владімір Путін вторгнеться в Україну, але деякі великі компанії та бізнес-групи змушують Білий дім і законодавців бути обережними, повідомляє міжнародна агенція Reuters.

Торгова група, що представляє Chevron, General Electric та інші великі американські енергетичні корпорації в Росії, просить Білий дім розглянути можливість дозволу компаніям виконати торгові зобов'язання перед тим як введуть в дію будь-які санкції. У той же час великі енергетичні компанії наполягають на тому, щоб Конгрес обмежив їх масштаби та часові рамки.

Адміністрації Байдена і Конгресу необхідно "вказати деталі, якщо їм доведеться виконати загрозу санкцій", – сказав Reuters Джейк Колвін, президент Національної ради зовнішньої торгівлі.

"Ці деталі мають включати розгляд безпечних "пристаней" або періодів згортання, щоб дозволити компаніям виконувати існуючі контракти та зобов’язання, а також виділити "рятувальні ліки" та інші гуманітарні міркування, що відповідають багаторічній політиці США", – сказав Колвін.

Читайте також: Звіт RAND: Росія продовжує втрачати на експорті зброї через санкції США та ЄС

Енергетичні компанії також звернулися безпосередньо до американських законодавців аби протиснути період "охолодження" або "згортання", щоб їхні активи не арештовувалися, якщо вони не зможуть виконати бізнес-угоди в Росії, повідомив один із помічників у Конгресі.

Найбільша американська організація Американський інститут нафти, яка лобіює бурильників нафти і газу, також обговорила санкції проти Росії з офісами у Конгресі. "Санкції мають бути максимально цілеспрямованими, щоб обмежити потенційну шкоду для конкурентоспроможності американських компаній", – сказав представник AIН.

Як правило, експортні санкції вводяться поступово, даючи компаніям час згорнути свій бізнес або організувати переїзд, сказав Вільям Райнш, колишній високопоставлений чиновник Міністерства торгівлі США.

Але в цьому випадку санкції, швидше за все, будуть застосовані раптово і в розпал кризи, що ускладнить період "згортання", сказав він.

У минулому Міністерство фінансів США вже пом’якшувало певні фінансові санкції. Наприклад, надало ліцензії для захисту відправників гуманітарної допомоги та потоків особистих грошових переказів в Афганістані, незважаючи на санкції проти Талібану.

Представник Мінфіну США відмовився коментувати будь-які подібні заходи щодо потенційних санкцій проти Росії, але додав: "Ми готові завдати серйозних витрат російській економіці, мінімізуючи небажані наслідки".

Нафтові компанії вже відчули вплив санкцій США щодо деяких більш дорогих бурових робіт Росії протягом років після того, як Путін окупував Крим у 2014 році.

Ці заходи змусили Exxon Mobil покинути російську Арктику і припинити співпрацю компанії з російською державною нафтовою компанією "Роснафта", з якою вона підписала угоду на $3,2 мільярда у 2011 році щодо розвитку регіону.

Exxon's стверджував, що санкції, які сповільнили роботу у Карському морі за полярним колом, несправедливо покарали американські компанії, дозволяючи іноземним компаніям працювати в РФ, одній із найбільших виробників нафти у світі.

Читайте також: Нові санкції США: складний вибір Трампа та газові спори з Європою

Нові санкції можуть бути ширшими, але їх також важко здійснити без шкоди для західних компаній. Exxon не відповіла відразу на запит про коментарі щодо будь-якого лобіювання потенційних санкцій проти Росії.

Речник Торгової палати США, найбільшої лобістської групи американського бізнесу, відмовився коментувати цю тему. За даними офісу торгового представника США, у 2019 році торгівля США товарами та послугами з Росією склала приблизно 34,9 мільярда доларів.

Автор:
Тиждень