Де зберігається блокчейн?

14 Листопада 2023, 14:16

Біткойн уперше з’явився у 2008 році. За словами засновника Сатоші Накамото, розробкою цього виду валют він зайнявся за кілька років до появи інформації про майнінг. Саме біткойн став першою системою, яка застосовує технологію блокчейна в системі розрахунків і видобутку. Для новачків у світі криптовалют і трейдингу вкрай складно заглибитися в принципи створення криптовалют, що робить для них реальні інвестиції та вигоди більш туманними.

 

Фахівці Binance, які проводять курси і вчать людей заробляти на криптовалютній системі, намагаються відповісти на найважливіші питання читачів блогу. Необхідно розуміти, що не вся криптоіндустрія будується на такій технології. Наприклад, токени випускаються одразу в повному обсязі, що дає змогу регулювати ціну, скасовуючи необхідність майнінгу. Це гарантує, що на тезер ціна сьогодні збережеться незмінною, адже цінність визначена курсом долара, а не складністю видобутку.

Що таке блокчейн?

Блокчейн — безперервний послідовний ланцюжок блоків, у кожному з яких зашифрована інформація. Кожен блок має власний рівень і суму хеша, що створює унікальну у своєму роді комбінацію. За рахунок непрогнозованої побудови блоків передбачити результат розрахунків неможливо, й у цьому унікальність системи. Саме з блокчейн-технології і складається знаменитий біткойн — основна криптовалюта у світі майнінгу та трейдингу.

 

Фактично блокчейн являє собою зашифровану систему даних, яка може містити не тільки інформацію про крипту. Чимало банків, які активно займаються кібербезпекою, використовують технологію в особистих цілях, шифруючи інформацію про клієнтів, транзакції, операції тощо. Завдяки розвитку технології на ринку стали з’являтися іменні монети, альткойни і NFT, які так популярні серед людей у всьому світі.

Особливості зберігання блокчейна

Виключити можливість злому системи видобутку — одна з ключових проблем, із якими зіткнувся Накамото під час реалізації своєї ідеї. Рішення прийшло доволі швидко й дало змогу повністю убезпечити цифрову валюту від можливого прорахунку результатів у обхід класичного майнінгу. Безпека зв’язного списку блоків полягає в кількох простих правилах:

 

  • кожен блок зберігається окремо один від одного;
  • всі відкриті рівні хеша розподіляються між користувачами, які можуть жити в різних країнах;
  • нагорода за знайдений блок надається майнерам відповідно до потужності їхнього обладнання;
  • одночасно можуть виконуватися транзакції й прорахунки декількох блоків тощо.

 

Відеокарти й асіки працюють над обчисленням різних хешів, що виключає злом системи користувачем. Основна інформація, крім базового захисту, не показує, у скількох транзакціях обладнання бере участь одночасно. Застосовуючи паралельно десятки чи навіть сотні блоків, повноцінно обчислити й виокремити лінійний процес неможливо.

Селебріті та блокчейни

Останніми роками популярним напрямом реклами та просування бренду стало створення власного альткойна або NFT. Серед знаменитостей випуском монет займалися: Граймс, Террі Крюс, Ілон Маск, Періс Хілтон і десятки інших. Крім цього, іменні монети та унікальні картинки випускали й відомі в усьому світі корпорації, які намагалися пропіаритися й заробити на цифровій лихоманці.

 

Різниця у випущених продуктах полягає в публічному й закритому доступі до блокчейнів. Перші відкриті для зміни та пошуку хеша, інші ж є повністю унікальним і закінченим продуктом. Але результат у вигляді фінансової вигоди та додаткової стимуляції своєї аудиторії знаменитості отримують рівнозначний.

Позначки: