Де служить та чим займається поет і військовий Павло Вишебаба – Український Свідок

22 Травня 2023, 16:34

Герой нового відеосюжету «Українського Свідка» Павло Вишебаба – письменник, музикант, екоактивіст, учасник Революції Гідності. Зараз він воює у складі 68 ОЄБр (Окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша). Вишебаба служить зв’язківцем: працює у виїзній групі, яка перепрошиває ретранслятори, підсилюючи сигнал, аби бійці на різних позиціях могли спілкуватися одне з одним. Такі «рейди» Павло та його група проводять кожні 2-3 дні.

Для Павла війна почалася з окупації його рідного Краматорська. Тоді військовий почав спілкуватись українською: «Росіяни заходили у Краматорськ з гаслами про “одну мову — один народ”. Я зрозумів, що треба забрати цей аргумент у ворога та перейшов на українську».

У військкомат поет пішов одразу після початку повномасштабного вторгнення. Раніше вступити на службу не міг через обмежену придатність: у вуличних боях під час Революції Гідності Павло осліп на одне око.

Під час своїх концертів Вишебаба збирає гроші на ЗСУ. Останній тур приніс його бригаді 4 млгн гривень донатів на антидронові рушниці, «Мавіки», автомобільні рації тощо.

«Це війна ресурсів, і чим краще ми будемо забезпечені, тим більше життів збережемо. А що може бути приємніше за монетизацію своєї творчості у збереження життів?», – розповідає поет і військовий.

Вишебаба розповів історію створення одного і своїх з найвідоміших віршів: «Доньці»: «Коли моя п’ятирічна дочка навчилась писати, я попросив її написати мені листа від руки. На перший лист в її житті я відповів віршем, написав його хвилин за двадцять. Так він і з’явився».

Військовому часто пишуть в коментарях у відповідь на його творчість та гастролі: «визначся, нарешті, ти поет чи військовий?». Вишебаба відповідає: «Тут не треба визначатись. Я не хочу, аби піксель та мультикам вростали в нашу шкіру. Я хочу, аби під формою кожного з нас залишалась особистість».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.