Так склалося, що більшість київських драконів розташовані поблизу двох станцій метро: «Золоті ворота» і «Майдан Незалежності».
Отже, виходимо на «Золотих воротах». Варто роздивитися будинок, що стоїть одразу навпроти метро, за адресою Володимирська, 45. Нині там польське посольство. Тутешні дракончики сором'язливі: вони зачаїлись майже під дахом.
Якщо рушити Володимирською у напрямку Великої Житомирської, повернути на Рейтарську та знайти будинок під складним номером 31-16 (майже на розі Рейтарської та Гончара), ви познайомитесь зі ще двома представниками родини драконових. Обох не помітити важко.
Далі через вулицю Гончара прямуємо на Ярославів вал, буквально кілька кроків. Тутешні дракони ховаються над дверима. Дарма, що здалеку вони можуть видатися квіточками: придивляйтеся пильніше!
З Ярославового валу до Гоголівської вулиці пішки хвилин 15. Не сумуйте, якщо раптом «гоголівський» дракон вам видасться дрібнотою. Справді, його майже не видно з тротуару. Але сусіди потойбічного прибульця варті прогулянки!
Далі вулицею Воровського, або вулицею Артема, як вам більше до вподоби, – спускаємося на Велику Житомирську. Мета – будинок 8, що через дорогу від Міністерства ЖКГ. Дракон суворий! Мабуть, він різного надивився у вікнах будівлі, що навпроти.
У кількох кроках, у скверику на Михайлівській площі, є ще одна, актуальна цього року, істота, що охороняє дитячий майданчик.
Перепочивши, з Михайлівської варто спуститись на Майдан, трохи піднятись і відтак потрапити до другого місця проживання драконів. Починається він із Інститутської, 9 – будівлі Національного банку України.
Де Будинок з химерами, мабуть, знають усі. Але, про всяк випадок, на гадаю, на Банковій, 10, навпроти Адміністрації президента. Може, вам пощастить знайти дракона і тут. Подейкують, він там є. Один-єдиний. Але від Тижня сховався.
Будинок з химерами, перенаселений міфічними персонажами – там оселилися, мабуть, найнепримітніші дракони української столиці. Хоча, хто їх знає, тих казкових істот? У нечистої сили свої перевтілення та своя логіка.