“Розвідка відштовхується від концепту “декомплексації”, себто загального розвороту тенденцій нашої цивілізації в протилежному напрямку”, – пояснює французький інтернет-часопис Slate.
У пресрелізі, який поширили автори дослідження, наголошується, що навіть якщо базова гіпотеза може виглядати дещо фантастичною, важливо розуміти, наскільки високими є ризики сучасного життя. “У найближчі роки та десятиліття можуть відбутися значні зміни, – попереджає в одному з інтерв’ю Алед Джонс, директор Global Sustainability Institute, один з співавторів дослідження. – Наслідки кліматичних змін, частих повеней та посух, а також — потужної міграції населення можуть бути дуже серйозними.”
Згідно з висновками вчених, на випадок Апокаліпсісу найбільше шансів вижити матимуть мешканці великих островів: Нової Зеландії, Австралії, Британії, Ірландії, Танзанії… Журнал Sustainability також оприлюднив перелік островів, де порядок має найбільше шансів вцілити, якщо у світі почнеться вселенський хаос. « Ці острівні держави, пише Sustainability, мають високу самодостатність, розвинену індустрію та енергетику, а також — якісні сільськогосподарські землі”. Вчені з Anglia Ruskin University вважають, що найбільший потенціал до виживання має Нова Зеландія. Причина — вміння генерувати геотермальну та водяну енергію, наявність родючих ґрунтів та низька щільність населення. “Звіт доводить, що світовий порядок, який ми звикли приймати за належне, може різко змінитися, під впливом енергетичної, екологічної та інфраструктурної криз”, – зазначає французька інтернет-газета Slate.
“Якщо цивілізація обвалиться, тримайте курс на Нову Зеландію”, – радить британський The Guardian. “Мільярдери мають хист передбачати тенденції, їм цього разу також пощастило це зробити, – зазначає часопис. – Вже в лютому 2018 року, задовго до того, як Covid-19 вийшов на перший план, The Guardian зацікавився унікальним явищем: мільярдери в Кремнієвій долині готувалися до апокаліпсису, купуючи землю в Новій Зеландії. Інтуїція їх не зрадила, її підтвердили дослідження Anglia Ruskin University. Британські вчені поставилися до перспективи дуже серйозно.”