ДБР викликало на допит Парубія

19 Листопада 2020, 16:34

Колишній голова Верховної Ради Андрій Парубій 19 листопада заявив, що його викликали на допит до Державного бюро розслідувань (ДБР) щодо подій Революції гідності.

 

Про це він повідомив, коментуючи інформацію про те, що нібито ДБР відкрило кримінальне провадження за заявою колишнього заступника генпрокурора часів президентства Віктора Януковича, народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Рената Кузьміна про нібито вчинення у 2013-2014 роках державного перевороту.

 

Парубій зазначив, що отримав повістку.

 

"У повістці йдеться про події на Майдані 2013-2014 років. Я збираюся піти на допит. Мене вже викликали на цей понеділок (23 листопада), на 16:00, але мій адвокат їм зателефонував, і вони сказали, що перенесуть допит. Якщо викличуть ще раз, то піду", – сказав Парубій.

 

Водночас він зазначив, що не пам'ятає, щоб у повістці були слова "державний переворот", і додав, що викликаний на допит як свідок.

 

Нагадаємо, 19 листопада у Національному музеї Революції Гідності повідомили, що до них прийшли з обшуками. Обшуки проводить Служба безпеки, слідчі за зачиненими дверима вилучають документи у бухгалтерії. Це сталося під час проведення міжнародного наукового форуму щодо подій на Майдані.

 

Пізніше у прокуратурі повідомили, що керівництво музею Революції Гідності та приватне підприємство підозрюють у зловживанні службовим становищем при використанні 100 млн грн бюджетних коштів.

 

Зауважимо, що роботи зі зведення меморіалу Небесній сотні неможливо було почати, бо прокуратура через суд наклала арешт на землю, оскільки там мали проводитися слідчі експерименти. 

 

21 листопада Україна відзначатиме День Гідності та Свободи.