ДБР створило підрозділ з розслідувань справ Майдану

18 Листопада 2019, 16:21

У Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Про це у понеділок, 18 листопада, повідомив директор ДБР Роман Труба у Telegram.

 

«У ДБР створено підрозділ з розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 роках – ми відібрали кращих, професійних слідчих, які ефективно працюватимуть над «справами Майдану» далі. Щойно Генпрокуратура завершить усі процесуальні дії та передасть нам матеріали кримінальних проваджень, слідчі приступлять до роботи», – повідомив Труба.

 

Як зазначається, зараз у прокуратурі триває інвентаризація матеріалів.

 

Як відомо, розслідуваннями справ Майдану займався відділ Спеціальних розслідувань ГПУ під керівництвом Сергія Горбатюка.

 

21 жовтня цього року в ГПУ створили Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні на Майдані в 2013-2014 роках. Відповідно, управління спецрозслідувань, яке очолював Горбатюк, було ліквідовано.

 

23 жовтня Горбатюк розповів, що генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення. Відповідне рішення Горбатюк пов'язав з тим, що він «незручний» для нового керівництва ГПУ. Формальною підставою звільнення Горбатюк назвав переатестацію прокурорів. ГПУ пояснила звільнення Горбатюка реорганізацією очолюваного ним управління.

 

20 листопада слідчі прокуратури втрачають свої повноваження. Зокрема, і ті слідчі, які займалися розслідуванням злочинів, скоєних під час Революції Гідності. Відтак їхні розслідування мають частково перейти до ДБР, а частково – до Національного антикорупційного бюро.

 

Протягом трьох місяців прокуратура має передати справи до ДБР.

 

Родичі загиблих та активісти неодноразово проводили мітинги під Офісом президента, під час яких вимагали створення у ДБР окремого слідчого управління у справах Майдану та ухвалення змін до законодавства, які б дозволили слідчим ГПУ перевестися до цієї структури.