ДБР прийшло з обшуками до волонтерки Звіробій

28 Листопада 2019, 10:20

У четвер, 28 листопада, детективи Держбюро розслідувань прийшли з обшуками до житла волонтерки Марусі Звіробій, щодо якої та народної депутатки «Європейської солідарності» Софії Федини було направлено проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством президенту Володимиру Зеленському.  Про це стало відомо з трансляції, яку вела Звіробій у Facebook.

 

ДБР пригрозило виламати двері, коли волонтерка сказала, що викликає адвоката. Згодом вона впустила детективів, які пред’явили ухвалу суду.

 

«Для забезпечення безпеки присутні оперативні співробітники Служби безпеки та представники спецпідрозділу «Альфа». Я слідчий Державного бюро розслідувань Ковиза Ігор Анатолійович. На даний час розпочинаємо слідчу дію – обшук. Ухвала вам вручена, ознайомтесь, будь ласка. Будь ласка, віддайте свій мобільний телефон і мобільні телефони всіх учасників. Мобільний телефон віддайте, він зазначений в ухвалі», – сказав слідчий, після чого трансляція переривається.

 

 

У Facebook Софія Федина відреагувала на подібну поведінку дописом: «33-їй рік? Що за хамство? Що за дика поведінка?».

 

У ДБР «Радіо Свобода» підтвердили факт обшуку, але відмовилися повідомити подробиці. Також у ДБР відмовилися уточнити, чи відбудеться аналогічний обшук у Федини, пославшись на таємницю слідства.

 

Нагадаємо, 26 листопада ДБР скерувало до Генпрокуратури проект повідомлення про підозру у погрозі вбивством щодо президента Федині та Звіробій. 26 жовтня у Львові вони записали трансляцію на Facebook, де розкритикували спілкування президента Володимира Зеленського з добровольцями під час приїзду до Золотого на Донбасі. «Ти там частіше їзди, там тебе підірвуть, хто-небудь там тебе підірве», – сказала волонтерка. Федина додала, що «там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають.. Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову».

 

Як розповідав очільник СБУ Іван Баканов, його відомство теж розслідує провадження щодо висловлювань Федини та Звіробій. За його словами, якщо лінгвістична експертиза підтвердить, що це була реальна погроза, то йтиметься про ув’язнення.