ДБР почало розслідувати можливу дежзраду голови КСУ

30 Жовтня 2020, 16:05

Держбюро розслідувань (ДБР) розслідує кримінальне провадження щодо голови Конституційного суду Олександра Тупицького. Воно стосується державної зради та незаконного відчуження земельної ділянки на території Криму за законами РФ. Про це йдеться на сайті ДБР у п’ятницю, 30 жовтня.

 

 

«Слідчими Державного бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненому групою осіб, а також державної зради головою Конституційного Суду України», – йдеться в повідомленні.

 

За попередньою інформацією, голова КСУ у липні 2018 року, у складі групи осіб, самовільно зайняв не відведену йому у встановленому законодавством України порядку земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ.

 

Таким чином він, можливо, вчинив діяння на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікуються за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 КК України. Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Як повідомлялося, ДБР викликало на допит Тупицького на 2 листопада. У відомстві заявили, що «під час досудового розслідування досліджується вплив злочинної організації на діяльність господарських судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів». Тим не менш, Тупицький заявив, що не збирається іти на допит.