ДБР оголосило дату початку своєї роботи

22 Листопада 2018, 15:35

У Державному бюро розслідувань заявили, що розпочнуть перші кримінальні провадження 27 листопада 2018 року. Про це йдеться на сайті ДБР.

 

Зазначається, що на цю дату планується призначення 295 слідчих Державного бюро розслідувань, якщо вони матимуть позитивні висновки за результатами спеціальних перевірок та психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфу.Серед них: 102 слідчих центрального апарату та 193 слідчих територіальних управлінь Бюро.

У центральному апараті та територіальних управліннях Бюро сформовано слідчі підрозділи за трьома напрямками:

  • розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції;
  • розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя;
  • розслідування військових злочинів.

 

Одночасно вже тривають конкурси на 73 посади слідчих, з них: ­38 посад у центральному апараті та 35 – в територіальних управліннях.

 

Усього станом на 27 листопада у Державному бюро розслідувань має бути призначено 520 працівників. Серед них:  ­177 – у центральному апараті та 343 – в територіальних управліннях.

 

Водночас, Державне бюро розслідувань розпочне роботу без оперативних працівників, а під час досудових розслідувань будуть залучатися оперативні підрозділи інших правоохоронних органів. Нагадаємо, що у Законі України «Про Державне бюро розслідувань» відсутня посада оперуповноваженого серед переліку посад Бюро, через що неможливо оголосити відповідні конкурси. Верховна Рада з травня 2017 року не повертається до розгляду законопроекту, яким вносяться необхідні зміни.

 

Нагадаємо, 28 серпня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба вирішив відмовити конкурсній комісії в призначенні переможців конкурсу на 27 керівних посад до територіальних управлінь відомства.