Данилишин: утримання курсу за рахунок резервів НБУ, може мати дуже погані наслідки

7 Вересня 2012, 09:36

За словами Данилишина, на даний час НБУ утримує курс за рахунок спалювання резервів, що може мати дуже погані наслідки в перспективі. І тому якщо це буде тривати іще два місяці (до виборів – Авт.), то після виборів утримати ситуацію буде надзвичайно важко.

Крім того, у Данилишина склалося враження, що Національний банк все ж таки поступово відмовляється від фіксованого курсу гривні.

На думку колишнього міністра економіки, нині була б доцільна поступова девальвація гривні.

«Я не буду прогнозувати курс гривні. Скажу прямо, я не є прихильником фіксованого курсу. Треба переходити на вільний обмінний курс. Вільний обмінний курс буде стимулювати до гривневих заощаджень, люди більше користувалися б гривнею. Потрібно розширити коридор коливання гривні, а потім поступово перейти на вільний обмінний курс. У цьому напрямі є досвід багатьох країн», – написав Данилишин.

Як повідомлялось, у НБУ вважають, що зростання курсу долара на міжбанку і підвищення попиту на купівлю валюти спровокували деякі комерційні банки, і не виключає застосування до них санкцій

Нагадаємо, курс гривнi на мiжбанкiвському валютному ринку 4 вересня знизився до 8,1875 грн/$1 iз 8,1330 грн/$1 у попереднiй робочий день: у фiнальнiй частинi торгiв котирування становили 8,1800-8,1950 грн/$1 на фонi гострої нестачi пропозицiї валюти.

Водночас уже наступного дня курс гривнi почав змiцнюватися, i за пiдсумками торгiв на мiжбанку 5 вересня становив 8,1400 грн/$1. Тоді ж директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що ослаблення курсу гривні було викликане розширенням гривневої ліквідності.

Як сказав у коментарі Тиждень.ua  економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь , до кінця року курс гривні до долара може зрости до 8,5.

Водночас, голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко заявив, що логіку Нацбанку та уряду передбачити зараз дуже важко, тому сказати, яка буде доля курсу валют і економіки загалом у майбутньому не можливо.

Раніше Сугоняко заявляв, що в НБУ поточні стратегічні завдання виборчої кампанії поставили вище завдань економічного розвитку країни, тож девальвація гривні може сягнути 30% і більше.