Ексміністр фінансів, колишній глава Ради безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк, ексгенпрокурор Руслан Рябошапка і колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін заявили про створення платформи для вироблення конкретних професійних рішень з реагування на хвилю криз в Україні. Про це у понеділок, 30 листопада, повідомив Павло Клімкін у фейсбуку.
Згідно із заявою, метою Центру стійкості та розвитку України є побудова сучасної системи національної безпеки на основі стійкості держави, створення прозорої та ефективної системи управління державою, встановлення справедливості та рівних умов для економічного розвитку через деолігархізацію, чесні суди, забезпечення покарання корупціонерів та реформування органів правопорядку, які захищатимуть усіх, а не обраних.
"Сьогодні Україна опинилася у надзвичайно небезпечній ситуації. Хвиля криз – економічна, фінансова, пандемічна на тлі виснажливої війни загострили проблеми, які накопичилися протягом багатьох років. Серед них – відсутність стратегії розвитку держави, слабкість та захоплення державних інституцій олігархами, корупція, імітація реформ та поляризація суспільства. А наростаюча конституційна криза може стати каталізатором, що запустить незворотні процеси втрати державності", – йдеться в тексті заяви.
Зазначено, що нинішня влада неспроможна запропонувати суспільству адекватні рішення, а українці дезорієнтовані популістськими заявами та гаслами.
"Ми не можемо залишатися осторонь, спостерігаючи знищення вже досягнутого та поступову руйнацію державності. Тому, маючи практичний досвід реалізації системних завдань та реформ у ключових державних сферах і роботи в кризових ситуаціях, ми вирішили об'єднати наші зусилля з метою створення нової платформи для вироблення конкретних професійних рішень щодо реагування на актуальні виклики та формування команди, спроможної їх втілити", – йдеться в заяві.
Зокрема, пріоритетами центру визначено напрями, які є критичними для розвитку України: національна безпека, верховенство права, деолігархізація та антикорупція.
"Ми відкриті до співпраці з однодумцями заради результату та розширення команди", – йдеться в тексті заяви.
Раніше колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю Тижню розповів, що міжнародна проукраїнська коаліція існує, але стає дедалі інерційнішою.