Данський правозахисник: в Україні неможливе виправдання підозрюваних

18 Грудня 2011, 11:57

«Для прикладу: у Європі приблизно в десяти відсотках випадків підозрюваних виправдовують. У вашій державі таких прецедентів – нуль відсотків» – сказав Люнгбо.

Причину проблеми правозахисник бачить у залежності суду від прокуратури.

«У вашій країні відсутній баланс між прокуратурою та судом. Я бачив, як призначали та знімали суддів, як проти них порушували дисциплінарні справи. І через це судді потрапляють під вплив певних людей. Однак,суд не зобов’язаний показувати точку зору прокуратури на засіданні» – наголосив експерт.

Крім того, за його словами, в Українііснує «традиція» обмежувати свободу пересування підозрюваних.

«Недостатньо сказати: аби не дати змоги звинуваченому втекти, потрібно обмежити свободу його пересування. В Європі так не роблять. Перш за все, потрібно аргументувати необхідність такого рішення. Наприклад, підозрюваний може чинити тиск на свідків, заважати слідству, продовжувати скоювати злочини тощо», – розповів правозахисник.

Його також дивують умови, в яких вимушені працювати адвокати. Зокрема, за словами Люнгбо, в Україні захисники не отримують «на руки» копії матеріалів розслідування.

«Найчастіше представники інтересів підозрюваних вимушені йти в прокуратуру й переглядати матеріали прямо там. Часом не дають робити копії з документів. Їхможливо лише сфотографувати на спеціальну плівку і читати з неї. Іноді взагалі не можливо зрозуміти, в чому обвинувачують клієнта. Таким чином адвокати не мають змоги якісно готувати захист», – вважає експерт.

Як повідомлялось, на його думку, кримінальні справи колишніх членів українського уряду – своєрідна розправа над опозиціонерами.

«Я займався моніторингом чотирьох кримінальних справ проти колишніх членів уряду. Жодна з них не має нічого спільного із боротьбою проти корупції. Натомість є великі підозри, що ці справи – така собі розправа над опозицією» – сказав Люнгбо.