Данський правозахисник: мене страшенно спантеличує пасивна роль українських суддів

24 Грудня 2011, 16:57

«На мій погляд, ваше законодавство, кримінальне та процесуальне, розроблено досить непогано, принаймні наскільки я можу судити, спираючись на власний досвід застосування таких законів у Данії. У вас цылком нормальні закони, але що дивує, то це спосіб їх виконання і сприймання», – сказав Мікаел Люнґбо.

Зокрема, він висловив зауваження до роботи українських суддів. «Мене страшенно спантеличує пасивна й пригнічена роль українських суддів. Чому вони не беруть на себе справжньої відповідальності у веденні судових справ? Чому не контролюють належним чином дії обвинувачення, та й захисту в багатьох випадках теж, чому не виправляють їхніх помилок? Адже це – завдання саме судді», – наголосив правозахисник.

«Я сидів у суді й годинами слухав, як захист та обвинувачення сперечаються щодо якихось процедурних питань, котрі будь-який із моїх знайомих суддів вирішив би за 10 хвилин. Може, це проблема фаховості українських суддів, а може, вони справді бояться втручатись, коли йдеться про інтереси владних осіб?» – розповів данський правозахисник.

Повний текст інтерв’ю з Мікаелем Люнґбо читайте у №52 Тижня