Данія зібралася заборонити прокладати “Північний потік-2” через свою територію

9 Листопада 2017, 12:12

Головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії "Nord Stream 2 AG" Пол Коркоран на конференції в Мілані заявив, що парламент Данії планує ухвалити законопроект, який дозволить перемістити маршрут будівництва газопроводу "Північний потік-2" за межі території держави. Про це повідомляє американське інформаційне агентство Platts.

Зазначається, що данський парламент врахує зовнішньополітичні цілі та питання національної безпеки країни при схваленні маршрутизації енергетичної інфраструктури через її територіальні води.

"Нам доведеться переправити маршрут, вартість якого збільшиться і, можливо, викличе затримку. Ми розглядаємо варіанти, дивлячись на новий маршрут та будь-яку екологічну роботу, й збираємося подати новий дозвіл ", – сказав Коркоран.

Наголошується, що закон має набути чинності в січні 2018 року, при цьому маршрут трубопроводу буде змінено.

Видання зауважує, що будь-яка затримка "Північного потоку-2" дозволить зміцнити позицію України на переговорах щодо російського контракту на транзит газу, коли термін дії поточної угоди закінчиться наприкінці 2019 року.

"Ми чекаємо першого дозволу в Німеччині в грудні, а останній прийде з Росії в травні-червні 2018 року", – додав директор.

Нагадаємо, 26 вересня глава литовського МЗС Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс на спільній прес-конференції з данським колегою Андерсом Самуельсеном заявив, що Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо Nord Stream 2 ("Північний потік"-2) і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Зазначимо, 2 вересня уряд Данії підготував і направив на обговорення законопроект, який зможе заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2" через територіальні води країни. Так, в уряді пропонують внести зміни до закону про континентальний шельф, який передбачає відмову на проведення трубопроводів тільки у випадку екологічної загрози.

Як повідомлялося, у Європейському парламенті закликали зупинити російський проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2".