Згідно з новим законом, до паспортних карток окрім іншої інформації вноситимуться відцифровані образ особи та підпис.
Автор відзначає, що визначення відцифрованого підпису закон не дає, однак здогадатися можна за аналогією з відцифрованим образом – зображенням обличчя, збереженим електронним способом за допомогою цифрової камери. Експерти припускають, що після імплементації новел махінацій із застосуванням підписів громадян, м’яко кажучи, не поменшає. Причому наявність у ПК безконтактного носія інформації (зокрема, і з біометричними даними), по суті, позбавляє жертву махінацій презумпції невинуватості.
Президент АФ «Грамацький і партнери» Ернест Грамацький стверджує, що будь-яку базу даних, яка формується в Україні, незадовго після її створення можна знайти у відкритому доступі.
«Аргументи на користь обмеження доступу до баз даних, небувалих систем захисту і шифрування не витримують критики. Образно кажучи, будь-яку базу даних, що формується нашою державою чи потрапляє в її розпорядження, через тиждень можна відшукати на Петрівці…», – зазначив він.
З урахуванням можливості дистанційного читання безконтактних носіїв навряд чи хтось на 100% убезпечить від несанкціонованого збору, зберігання та використання інформації їхніх користувачів.
Детальніше про особливості запровадження біометричних документів читайте в матеріалі «Б’ють по паспорту» у №40 «Українського тижня».