ДАІ планує повернути фото- та відеофіксацію порушень

14 Листопада 2014, 14:46

В ДАІ МВС України розраховують на те, що Верховна Рада нового скликання підтримає ініціативу Державтоінспекції повернути фото- і відеофіксацію порушень на дорогах і серйозно посилити відповідальність водіїв за керування автомобілем в нетверезому стані. Про це під час прес-конференції заявив начальник департаменту ДАІ МВС Анатолій Сіренко.

"Державна автомобільна інспекція зараз готує свої пропозиції про те, щоб повернути фото- і відеофіксацію. Повинна бути незворотність покарання незалежно від того, їде генерал, депутат або інший чиновник. Ми знову виходимо з цією пропозицією", – сказав він.

Сіренко також повідомив, що ДАІ ініціює посилення відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані.

"В даний час відповідальність за управління автомобілем в нетверезому стані просто смішна. Тому ми і ці пропозиції готуємо", – підкреслив Сіренко.

Він пояснив, що необхідно на більш тривалі терміни позбавляти права водіння за таке порушення.

"У перший раз – позбавлення на 5 років, другий раз – на 10 років … і далі до повного позбавлення права керувати автомобілем", – сказав Сіренко.

Крім того, за його словами, необхідно законодавчо впорядкувати термінологію в ПДР, щоб не було неоднозначного трактування. Зокрема, як зазначив начальник ДАІ, слід чітко прописати, "показувати, або передавати" водійські документи на вимогу працівника ДАІ.

"Я дуже сподіваюся, що нова Верховна Рада підтримає законопроекти, які ми вносимо", – підсумував начальник ДАІ України.

Як відомо, подібний закон ухвалили 16 січня. Згодом, а саме 28 січня, його скасували разом із низкою інших законів.