Дадаєва три доби тримали у підвалі, приковували наручниками та били струмом – правозахисниця

15 Березня 2015, 10:30

Затриманий у справі про вбивство Нємцова Заур Дадаєв заявив, що невідомі три доби тримали його у підвалі, прикувавши наручниками до батареї, його також били струмом. Про це повідомила член громадської спостережної комісії Москви Олена Масюк.

14 березня члени ГСК Москви Олександр Куліковський та Олена Масюк відвідали в ізоляторі «Лефортово» затриманих у справі про вбивство Боріса Нємцова Заура Дадаєва, Анзора та Шагіда Губашевих.

"Заур Дадаєв розповів, що невідомі три доби утримували його в підвалі, прикувавши наручниками до батареї. Застосовували до нього електрострум, надягали на голову мішок. Заяви Дадаєва про це не були належним чином оформлені співробітниками СІЗО і не направлялися за підслідністю", – сказано в повідомленні правозахисниці.

Також Масюк повідомила, що Дадаєв і ще один обвинувачений Шагід Губашев просять родичів найняти їм адвокатів.

Державний адвокат зустрічався з Дадаєвим двічі – 7 та 13 березня. До Шагіда Губашева, за його словами, адвокат узагалі не приходив. 

Крім цього, Дадаєв проситьродичів передати йому одяг, оскільки в ізоляторі у нього немає нічого свого.

Заур Дадаєв скаржиться на те, що у нього ночами сильно болять ноги, через що він не може спати. Це підтверджує і його співкамерник. Болі в ногах, за словами Дадаєва, у нього почалися після застосування електроструму відносно нього.

До того ж, Олена Масюк підкреслила, що співробітники СІЗО намагалися перешкодити розмові правозахисників з арештантами, не дозоляли говорити на інші теми, крім "унітазу, їжі та ліжка". Слідчий хотів взяти підписку про нерозголошення.

Як повідомлялося, 10 березня Дадаєв уже заявляв про тортури та про свою непричетність до вбивства Нємцова.

Як відомо, основною версією слідства є вбивство через висловлювання Нємцова, які група жителів Чечні вважала образливими для мусульман.

Як зазначалося, станом на 9 березня затримали  7 підозрюваних у вбивстві Нємцова.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 28 лютого, в самому центрі Москви, на Великому Кам'яному мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.

Представник СК Владімір Маркін заявив, що за фактом вбивства порушено кримінальну справу за двома статтями КК РФ:  105 КК РФ "вбивство" і 222 КК РФ "незаконний обіг зброї".

Читайте також: Убивство Нємцова: реакція і перші версії слідства.