COVID-19. За минулу добу в Україні провели рекордну кількість ПЛР-тестів

30 Квітня 2020, 11:02

У середу, 29 квітня, в Україні провели рекордну кількість тестувань на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції – 7 315. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу, передає «Українська правда».

 

«За попередню добу здійснено рекордну кількість досліджень методом  ПЛР – 7 315», – йдеться в повідомленні.

 

28 квітня провели 5825 тестів методом ПЛР. Від початку епідемії в Україні досліджено 111 859 зразків методом ПЛР.

 

Зазначимо: в Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та експрес-тести.

 

Перший вид тестування важається більш точним, його роблять у лабораторіях. До отримання результату проходить орієнтовно 5-6 годин. Натомість експрес-тест виявляє лише непрямі ознаки вірусу. При використанні експрес-тесту результат відомий за 10-15 хвилин. Водночас позитивний результат експрес-тесту не є підставою для встановлення діагнозу і підтвердження випадку, результат обов'язково перевіряється лабораторно.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 30 квітня зафіксовано 10 406  випадків COVID-19, з них 261 летальний, 1238 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 540 нових випадків.