Станом на 7 ранку середи, 15 квітня, у Збройних силах України зареєстровано 23 випадки захворювання на COVID-19. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.
З них 1 людина одужала та 1 летальний.
За добу підтверджено чотири нові випадки захворювання:
- У військовослужбовця Житомирського гарнізону, що з 8 квітня знаходився на ізоляції у зв'язку з контактом хворою особою. 14 квітня госпіталізовано до інфекційного відділення Житомирського військового госпіталю. Стан здоров'я задовільний.
- У військовослужбовця Одеського гарнізону, що з 9 квітня перебуває на стаціонарному лікуванні в ВМКЦ Південного регіону з діагнозом «пневмонія». Стан середнього ступеня важкості.
- У військовослужбовця Вінницького гарнізону, що перебував на самоізоляції з 11 квітня у зв'язку із контактом з інфікованою особою. Стан здоров'я задовільний, скарг немає. Продовжує лікування у домашніх умовах під наглядом медичної служби.
- У військовослужбовця Хмельницького гарнізону, що з 7 квітня перебуває на лікуванні в Чернівецькій обласній клінічній лікарні з діагнозом «підозра на COVID-19». Стан здоров'я задовільний, продовжує лікування.
На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебувають 307 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі 3 доби – 47 осіб.
Зауважимо: в Україні станом на 9:00 15 квітня зафіксовано 3764 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.