COVID-19. У ЗСУ зафіксували три нові випадки

20 Квітня 2020, 11:39

Станом на 7 ранку понеділка, 20 квітня, у Збройних силах України зареєстровано 35 випадків COVID-19. З них дві людини одужали. Два випадки – летальні. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.

                                                                                                                    

За минулу добу зареєстровано три нові випадки. Двоє хворих перебувають у закладах охорони здоров’я (Хмельницька міська лікарня – один працівник ЗС України, Житомирський госпіталь – один військовослужбовець), у Львівський області – один військовослужбовець лікується вдома під наглядом медичної служби. Стан здоров’я пацієнтів в Хмельницькому та Львові задовільний, у пацієнтки в Житомирському госпіталі середньої тяжкості. Усі хворі отримують необхідне лікування.

 

На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебувають 309 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі три доби – 38 осіб.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 20 квітня зафіксовано 5710 випадків COVID-19. З них – 151 летальний, 359 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 261 новий випадок.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.