COVID-19. У ЗСУ зафіксували другий випадок зараження

2 Квітня 2020, 20:00

Станом на 17.00 четверга, 2 квітня, в Збройних силах України зареєстровано другий випадок захворювання на COVID-19. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.

 

Мова йде про військовослужбовця Київського гарнізону, котрий з 23 березня був на самоізоляції у зв’язку з контактом з хворою особою. 30 березня у нього взяли зразки для дослідження. За результатами тесту підтверджено захворювання на COVID-19.

 

Стан здоров’я військовослужбовця задовільний. Він проходить лікування в домашніх умовах під наглядом медичної служби.

 

Двоє військовослужбовців, які мали з ним контакти під час виконання службових обов’язків, відправлені на самоізоляцію.

 

Зазначимо: перший випадок зараження у ЗСУ виявили в лікарки Хмельницького військового госпіталю.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Станом на 10:00 2 квітня в Україні зафіксовано 804 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.