COVID-19. Сім областей не подали в МОЗ дані про тестування за минулу добу

20 Квітня 2020, 10:41

Сім областей України не подали в Міністерство охорони здоров’я інформації щодо тестування на COVID-19 за минулу добу. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в понеділок, 20 квітня, передає «Українська правда».

 

Як повідомляється, за попередню добу в Україні проведено лише 1988 досліджень. За словами Степанова, така маленька кількість зумовлена тим, що менше людей звернулося з відповідними симптомами.

 

«З іншого боку, сім областей не подали жодної інформації щодо тестування українців на коронавірус – це Вінницька, Луганська, Чернівецька, Чернігівська, Сумська, Херсонська та Хмельницька області. Це неприпустимі речі, тому я вже дав відповідні доручення головному санітарному лікарю Віктору Ляшку, який з'ясовує причини, з чим це пов'язано. Коли ми отримаємо відповіді, будемо робити висновки», – сказав Степанов.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 20 квітня зафіксовано 5710 випадків COVID-19. З них – 151 летальний, 359 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 261 новий випадок.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.