COVID-19. СБУ спростувала фейк про план пом’якшення карантину

8 Квітня 2020, 17:15

Служба безпеки спростувала фейк про план виходу з карантину у зв’язку з COVID-19. Про це відомство повідомило у Facebook у середу, 8 квітня.

 

«Всі без винятку хочуть розуміти для себе, коли будуть зняті тимчасові обмеження на пересування, відновлено роботу малого та середнього бізнесу, навчання в школах і загалом – коли всі повернуться до нормального ритму життя. Але, на жаль, багато людей поширюють неперевірену інформацію з відповідями на ці питання, взяту з «власних джерел», – зазначається в повідомленні.

 

У СБУ просять ретельно фільтрувати інформацію та не поширювати фейки.

 

«Перевіряйте факти щодо карантину та ситуації з COVID-19 на офіційних джерелах: сторінка МОЗ України; сторінка Офісу Президента України; Telegram-канал «Коронавірус_інфо» про COVID-19 в Україні; сторінка Центру громадського здоров’я України», – йдеться в повідомленні.

 

 

Напередодні у ЗМІ з'явилась інформація, що Рада національної безпеки і оборони підготувала проект щодо пом’якшення карантину з 14 квітня. В РНБО це спростували.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 8 квітня зафіксовано 1668  випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.