Голова Комітету з питань верховенства права та правосуддя Сергій Ківалов де-юре може представляти закон про "Про очищення влади". Про це заступник у коментарі Тиждень.ua заявив голова української делегації в ПАРЄ Сергій Соболєв, що перебуває у Страсбурзі.
«Цей термін для Сергія Ківалова ще не вичерпався, – пояснив Соболєв, зауваживши, що згідно з регламентом Ради Європи, цей закон може представити лиш та особа, яку реєструє кожна держава терміном на 7 років.
«Механізми організації замислені так, щоб, на випадок зміни влади в не повністю демократичних країнах представник при Венеціанській комісії автоматично не змінювався. За суттю, це така пересторога проти репресій. Але в конкретному українському випадку, вона ускладнює ситуацію із захистом законопроекту», – повідомив він.
Згідно з регламентом, Ківалова можна звільнити тільки в тому випадку, якщо він сам напише відповідну заяву президенту.
«Президент призначає, але самочинно звільнити не може. У такому разі потрібно просити Ківалова написати заяву на звільнення, чекати, поки минуть 7 років його повноважень, працювати з правничою аргументацією, яка захистить передбачені в законі норми та переконає європейських експертів», – повідомляє він.
Тим часом «закон про очищення влади», за інформацією Тиждень.ua, дійсно переданий до Венеціанської Комісії головою Моніторингового комітету ПАРЄ.
Як повідомлялось, 1 жовтня дебати в Раді Європи (РЄ) "Про кризу в Україні" розпочнуться у Стразбурзі о 16:30.
Нагадаємо, 30 вересня ПАРЄ не підтримала ініціативу РФ щодо засудження України за неонацизм.
Також повідомлялося, що Моніторинговий комітет ПАРЄ направив на розгляд Венеціанської комісії український закон "Про очищення влади".