CNN: Втручання Росії у вибори в США розслідує надсекретний відділ ФБР

11 Березня 2017, 11:32

Розслідування про ймовірне втручання Росії в проведення минулорічних президентських виборів у США доручили надсекретному відділу ФБР. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Як розповіли джерела CNN, в секретному відділі описують завдання з виявлення ймовірного втручання РФ в американські виборчі процеси як "стандартне розслідування в рамках контррозвідки".

До перевірок "російського сліду", в наявності якого Вашингтон звинуватив Москву, залучені від 15 до 20 осіб, повідомляє телеканал.

За джерелами CNN, це на 5-10 осіб менше від числа фахівців ФБР, які розслідували справу екс-держсекретаря США Гілларі Клінтон, яку викрили у використанні особистого поштового сервера для ведення службового листування.

Однак, такий невеликий штат не слід інтерпретувати як недостатню зацікавленість влади США в тому, щоб докопатися до суті, відзначають джерела телекомпанії.

У випадку з Клінтон співробітники відомства для того, щоб встигнути до проведення виборів в листопаді минулого року, повинні були за відносно невеликий період ретельно вивчити значний обсяг електронних даних.

"У випадку ж з розслідуванням стосовно Росії таких жорстких часових рамок немає", — повідомляє CNN, додаючи, що ФБР цього разу "більше зосереджене на бесідах з живими джерелами інформації".

Скільки саме може тривати розслідування, невідомо, однак телеканал зазначає, що справи, які потрапляють до контррозвідувального відділу ФБР, можуть тривати роками.

За даними джерел телеканалу, йдеться про особливий засекречений контррозвідувальний підрозділ відомства. До його завдань, як зазначає телеканал, належить захист секретів розвідувального співтовариства США і найбільш просунутих технологій американських підприємств приватного та державного секторів, недопущення потрапляння зброї масового ураження в руки ворогів Сполучених Штатів, а також протидія діяльності іноземних шпигунів, включно з їхньою активністю в кіберпросторі. 

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.