Чипи Intel для ноутбуків: розбираємося в суфіксах

23 Лютого 2023, 15:37

Вибір процесора Intel для настільного ПК простий — визначити продуктивність можна за серією, а додаткові можливості — за суфіксом «К». Якщо він є, чип оснащений розблокованим множником і підходить для розгону, а відсутність свідчить про те, що вам доступна тільки столова частота. З ноутбуками все складніше, ви стикаєтеся з маркуванням «U», «H» та «P». Розповідаємо, як не заплутатися в цих суфіксах.

Чому конфігурацій для ноутбуків більше

За весь час існування комп’ютери розвинулися від величезних станцій, що займають усю кімнату, до невеликих коробочок на вашому столі. Але якщо говорити про сучасні ПК, їхній формфактор залишається таким самим, як і 10 років тому — системний блок із компонентами всередині.

З ноутбуками все складніше. За 10–15 років з’явилися різні класи пристроїв:

● трансформери 2-в-1;
● планшети з клавіатурою, що від’єднується;
● ультрабуки;
● ігрові станції.

У користувачів різні очікування від майбутньої покупки. Для одних важливі розміри та товщина корпусу, інші роблять наголос на продуктивність. А третім потрібен автономний ноутбук. Жоден чіп не універсальний, необхідно розробляти рішення під різні сценарії використання. Це і призводить до появи декількох модифікацій одного процесора.

У чому відмінність між Intel U, P і H

Якщо спростити принцип роботи процесора, то все зводиться до споживаної потужності. Чим вона вища — тим продуктивнішим, але водночас «гарячим» буде процесор. У цьому разі виробникам необхідно балансувати між ефективною системою охолодження та збереженням легкості лептопа. Intel йде назустріч брендам і випускає три модифікації процесорів:

1. Лінійка U. Використовується в тонких ноутбуках. У буквальному сенсі означає «ultra-low-power», тобто, це рішення з наднизьким споживанням. У таких чіпах невисокі частоти, менше ядер, але зате найнижчий TDP. Наприклад Core i7-1365U розрахований на потужність 15 Вт, а деякі конфігурації споживають не більше 9 Вт. Звичайно, чіпи можуть збільшити споживання до 55 Вт для більшої продуктивності, але це короткочасний «буст» для прискорення нетривалих завдань.
2. Лінійка H. Умовно можна вважати флагманським сегментом мобільних процесорів Intel. Ці чіпи не призначені для використання в ультрабуках і трансформерах, процесори H встановлюють в ігрові рішення. Звісно, геймерські ноутбуки зараз досить тонкі та мобільні, але в корпусі має бути достатньо вільного місця, щоб охолодити процесор. Стандартний TDP для лінійки в діапазоні 45 Вт.
3. Лінійка P. Можна вважати її проміжним варіантом між наднизьким споживанням і найкращою продуктивністю в класі. Споживана потужність процесорів із суфіксом P у межах 28 Вт, чипи лінійки встановлюють у тонкий корпус. Але виробнику необхідно ретельно продумати систему охолодження, щоб рішення демонструвало максимальну продуктивність без перегріву.

Маркування чипа несе важливу інформацію про його можливості. Знання цієї інформації спростить пошук відповідного ноутбука.

Автор:
Тиждень
Позначки: