У запевняють, що сільські голови все неправильно зрозуміли. За словами начальник Головного фінансового управління Черкаської ОДА Володимира Кулеші, збирати гроші у так звану «спільну касу» не збиралися.
«У кожному населеному пункті море проблем. Ми запропонували умовно взяти десь 30% – хтось 20 може дати, а хтось 40 захоче. Але головне, щоб ми цього року пріоритетом №1 поставили все, що пов’язано з іменем Шевченка. Пішло трактування: от, такі-сякі, збирають гроші, «общак» роблять. Немає цього», – пояснив Кулеша.
За його словами, 30% з бюджету розвитку – це умовна цифра. Ніхто ніякої персональної відповідальності не несе, тому це лише «відповідальність стану душі та совісті» кожної посадової особи.
У Черкаському міськвиконкомі запевнили, що понад 30% коштів на підготовку до 200-річчя Кобзаря запланували ще під час формування бюджету розвитку. Тобто, до того як обласна влада оголосила про об’єднання коштів бюджетів усіх рівнів.
«Може в сільських бюджетах і так передбачено, а в нас в бюджеті міста передбачено за рахунок коштів бюджету розвитку гроші тільки на інфраструктуру міста Черкаси. Ці кошти ми спрямуємо на реконструкцію доріг, ремонт тротуарів, заміну ліхтарів, облаштування світлофорів та реконструкцію і заміну зупинок, які покращать стан нашого міста. Я думаю, що це створить комфорт і для жителів міста і для гостей», – пояснила керівник департаменту бюджетної політики міськвиконкому Людмила Гуріненко.
Як повідомлялось, у лютому чиновники Черкаської обласної ради та облдержадміністрації розіслали сільським радам циркуляр, яким пропонується зарезервувати 30% коштів місцевих бюджетів на 2013 рік для підготовки інфраструктурних об’єктів до відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка та 60–річчя утворення Черкаської області.
За неофіційною інформацією, лише один Черкаський район має принести обласній владі на блюдечку 1,5 млн гривень «шевченківського податку».
З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка на замовлення Черкаської ОДА вийшло у світ інформаційно-презентаційне видання «Тарас Шевченко – славний син Черкаської землі». У якій розповідається, що «значний вклад в збереження історичних цінностей Черкащини вніс губернатор області, Герой України С.Б.Тулуб і його команда». Далі у тексті розгорнутого слова-вітання Тулуб «роздумує» про любов кожного українця до Тараса Шевченка та щиро дякує президенту Віктору Януковичу «за все, що він зробив для Шевченка».
Слова Тулуба проілюстровані численними фотопідтвердженнями: на перших сторінках книги 4 фото президента та чиновників його Адміністрації, 2 фото очільника уряду і, зрозуміло, найбільше – 7 зображень Тулуба.
2011 року у Черкасах було видано фотоальбом «Рік поступу. Черкащина крокує вперед», на 188 сторінках якого міститься 504 фотокартки голови обласної адміністрації (лише на обкладинці їх – 30) Сергія Тулуба та 14 фотокарток Віктора Януковича.
А 2010 року у першому номері журналу «Черкащина», на 50 сторінках було розміщено 56 зображень Тулуба.
Нагадаємо, під час святкування дня народження Кобзаря 2012 року , Віктор Янукович заявив, що постать Тараса Шевченка ще недооцінена, тому його 200-річчя потрібно відзначати по особливому.