Чиновники Василькова роздерибанили 5,5 га лісу – прокуратура

3 Серпня 2016, 22:42

Прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження стосовно Васильківських посадовців, які незаконно передали 5,5 га лісу. Про це інформує прес-центр прокуратури.

«Установлено, що в порушення вимог земельного та лісового законодавства у 2010 році розпорядженням Васильківської районної державної адміністрації передано в приватну власність чотирьом громадянам земельні ділянки загальною площею 5,5 га для ведення особистого селянського господарства з числа земель лісогосподарського призначення державної власності, які розташовані на території Іванковичівської сільської ради Васильківського району Київської області та перебували у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відведення у приватну власність лісових земель відбулося з перевищенням повноважень, оскільки розпорядження вказаною категорією земель належить до компетенції Кабінету Міністрів України.

«Реагуючи на порушення, прокуратурою області до Васильківського міськрайонного суду пред’явлено позов про витребування вказаних земельних ділянок з чужого незаконного володіння на користь держави в особі Кабінету Міністрів України і повернення їх у користування ДП «Київське лісове господарство», – сказано в тексті.

 Окрім того, прокуратура Київської області за вказаним фактом внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відносно посадових осіб Васильківської районної державної адміністрації та управління Держкомзему у Васильківському районі за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Читайте також: ГПУ показала результати обшуків у міськрадах Бучі й Ірпеня

Нагадаємо, Генеральна прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Бучанської та Ірпінської міських рад при незаконному вилученні належних державі земель лісового фонду площею 890 га поблизу м. Буча, зміни їх цільового призначення та подальшого переведення до земель житлової та громадської забудови. 

За рахунок цих земель Бучанська міська рада протягом 2006-2012 років незаконно відвела у власність земельні ділянки низці фізичних осіб, у тому числі підставних, частина з яких площею понад 14 га передана у власність колишньому першому заступнику голови Верховної Ради України Ігорю Калєтніку.

Також розслідується факт незаконного вилучення 65 га земель, які перебували у постійному користуванні Національного аграрного університету.