«Саботаж чиновників… ми розуміємо, що опір системи очікується колосальний, тому що є система, яка складалася роками й десятиліттями, і дуже непросто буде поламати психологію. Я думаю, що це великий виклик, і він вимагає терпіння від цивільного суспільства при наполегливості, і вимагає доброї волі з боку чиновників», – сказав він.
Крім цього, Шевченко серед труднощів впровадження закону назвав той факт, що лише невелика частина органів влади змінила свої внутрішні інструкції, які описують правила роботи в певному суб'єкті влади або організації, незважаючи на те, що закон набуває чинності 9 травня.
Депутат також підкреслив, що Кабінет Міністрів не затвердив розцінки на копіювання інформації при відповіді на запит від громадян відносно надання їм інформації з діяльності органів влади або суб'єктів господарювання.
Також Шевченко констатував, що не у всіх органах влади визначено осіб, відповідальних за доступ громадян до інформації, як це передбачає зазначений закон.
Зі слів Шевченка, впровадження цього закону вимагає прийняття змін до 51 закону й 4 кодексів.
Депутат також висловив надію, що такі зміни буде внесено в парламент і прийнято ним найближчим часом.
Як повідомлялось, Президент Віктор Янукович доручив голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну невідкладно вжити організаційних заходів з забезпечення Адміністрацією доступу до публічної інформації.
Янукович також доручив Кабміну й центральним органам виконавчої влади, Раді Міністрів Криму, обласним, Київській й Севастопольській міським, районним державним адміністраціям розробити й затвердити форми запитів на інформацію.
13 січня Рада врегулювала доступ до публічної інформації.
У березні Янукович створив Головне управління Адміністрації з забезпечення доступу до публічної інформації.